Kitabevi Barkod Sistemi

Kitabevi Barkod Sistemi

kırtasiye barkod sistemi İle Tüm Stoklarınız Kontrol Altında

Kırtasiyeler fiyatları gibi kendi de küçük olan bir dünya ürünle doludur. Bu ürünleri düzenli giriş çıkışının sağlanması içinde kayıt altında tutulmaları gereklidir. Bu noktada hayatımızı kolaylaştıran paket programlar firmanızın olmaz olmazıdır. Her zımba teli de bir stoktur, her defter kitapta. Ve faturasıyla gelen her ürün için ayrı stok kodu açılmalı, her birinin takibi ayrı yapılmalıdır. Stok satış fiyatının sadece yetkili tarafından değiştirilmesi sağlanabilir. Yapılacak ayarlamalarla stok kartındaki satış fiyatı kilitlenebilir.

 

Stok kartı oluştururken alış ve satış fiyatlarının, kdv oranının doğru bir şekilde girilmesinin önemi büyüktür. Satış işleminizde barkot okuyucunuz stok kartındaki satış fiyatı kısmını okuyacağı için yanlış tanımlama yanlış satış işlemi oluşturur. Ve ekstra işlemlerle satış işleminizi düzeltmek zorunda kalırsınız. Barkod Programı Her ne kadar paket program da her şey düşünülmüşse de manüel girişlerinizde kontrol pek mümkün değildir.

 

Hızlı satış programı da işlemlerinize çok yoğun zamanlarınızda hız kazandıracaktır. Aynı ekranda aradığınız bütün bilgilere ulaşabileceksiniz. Bu bilgiler satılan ürünler, satış yapan elemanın adı, ödeme tipine göre nakit veya kredi kartı olması, kredi kartı olduğu durumlar hangi bankaya bağlı olduğu yazar kasadan alınan fişte de görülecektir.