E-Fatura Uygulamaları

E-Fatura Uygulamaları

E-Fatura Modülü

Ticari programlarda E-Fatura, e-fatura mükellefi olan şirketler arasında elektronik ortamda fatura gönderilip alınmasını sağlayan elektronik fatura türüdür.
421 No’lu Vergi Usul Kanunu Genel tebliği ile bazı sektörler ve ciro limitleri için e-fatura kullanımı konusunda zorunluluk getirilmiştir. Bu zorunluluk kriterleri her sene Gelir İdaresi Başkanlığı'nın yayınladığı tebliğlerle güncellenmektedir.
e-Fatura kullanımı zorunlu olsun olmasın, isteyen her firma e-faturaya geçebilir. Dilerse e-fatura ile birlikte e-arşiv fatura da kullanmaya başlayarak yalnızca e-fatura kullanıcılarına değil, bütün müşterilerine elektronik ortamda fatura kesebilir.
Gelir İdaresi Başkanlığı, e-faturaların gönderilip alınmasını sağlayan gönderim merkezini bünyesinde tutar.

İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından belirlenen standartlara uygun olarak hazırlanmış Bilnex e-Fatura Çözümü ile e-Faturalarınızı elektronik belge olarak düzenleyebilir, gönderebilir, göndericiden gelen e-Faturaları alabilir, uzun yıllar saklayabilir ve ibraz edebilirsiniz.

 

E-Faturanın Özellikleri

  • Tüm programlarımız ile entegre şekilde çalışmaktadır.
  • E-Fatura Çözümü ile elektronik ortamda gelen faturalarınız otomatik olarak sisteme aktarılır, böylece e-Faturalarınızı ayrıca işlemeniz gerekmez.
  • E-Fatura Çözümü ile e-Faturalarınız dijital ortamda uzun yıllar saklanır ve ihtiyacınız olduğunda kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
  • E-Fatura Çözümünün kullanıcı dostu, pratik tasarımı sayesinde e-Faturalarınızı hızlıca hazırlayabilir, zaman tasarrufu sağlayabilirsiniz.
  • E-Fatura Çözümü ile faturalarınız elektronik ortamda hazırlanıp saklanacağı için fiziksel arşiv maliyetlerinden kurtulursunuz.
  • E-Fatura Çözümü ile faturalarınız elektronik ortamda saklanacağından kağıt tasarrufu yaparsınız, böylece kendi maliyetlerinizi düşürmenin yanı sıra doğal kaynakların tüketiminin yavaşlamasına da katkı sağlarsınız.